Widget Image

O nás

Každý Slovák si zaslúži pre svoj domov kvalitný nábytok a dúfame, že si svoje miesto u vás nájde aj ten náš.

Pondelok - Piatok: 8:00 - 16:00
Sobota: 9:00 - 12:00
Pracovná doba: Po-Pia 08:00 - 16:00
Nájdete nás: Babulicov Vrch 372, 91613 Kostolné
Kontakt: +421 907 751 047
Sledujte nás:
Vstavané skrine Svatík

Ako navrhnúť vstavanú skriňu?

V tomto praktickom návode odhalíme najnovšie povrchy vstavaných skríň, zistíte ako si môžete vybrať správny štýl a vnútorné usporiadanie vstavanej skrine, tak aby vyhovovali vašim potrebám.

Získajte vstavanú skriňu, ktorú si zaslúžite. Staviate nový dom? Renovujete váš domov alebo pracovisko? Nech sú vaše potreby akékoľvek, sme tu, aby sme vám pomohli dostať sa na správnu cestu.

Koncepty vstavaných skríň
Vstavané skrine prešli za posledné roky dlhú cestu. Až donedávna bola väčšina vnútorného usporiadania vstavanej skrine čosi ako obyčajný biely blok s jedinou vešiakovou lištou – možno dvoma, ak ste mali šťastie. Hodili ste dovnútra topánky a oblečenie a držali si palce, aby sa pri najbližšom otvorení dverí celý obsah sektoru nezrútil na zem.

Už to tak nie je. Vstavané skrine sa stali neoddeliteľným prvkom spálne, či kancelárie. Sú vyrobené z luxusných povrchových úprav – zvnútra aj zvonka – a obsahujú všetky užívateľsky prívetivé doplnky, ktoré uľahčujú udržiavanie úhľadných a usporiadaných vecí.

A prechodovými „budoármi“ s otvoreným priestorom, ktoré spájajú spálňu a kúpeľňu do jedného celku môžete získať dizajnovú šou skriniek na mieru.

Dnešné vstavané skrine, ktoré boli považované za čisto funkčný predmet, sú skôr považované za kus nábytku na mieru, ktorý je šitý nielen na dispozíciu miestnosti, ale aj na druh oblečenia, ktoré musíte uložiť.

Mnohé vstavané skrine majú nádherné dekoratívne povrchové úpravy, ktoré dopĺňajú alebo ladia s masívnym dreveným nábytkom i architektúrou. A tieto luxusné povrchové úpravy sa neobmedzujú iba na dvere šatníka; na vnútorných policiach a zásuvkách sú drevené, alebo kovové detaily, ktoré pôsobia elegantne a súdržne.

Trendové povrchové úpravy
Dekoračné povrchy s dreveným motívom sú najobľúbenejšou voľbou pre dvere šatníkovej skrine a často sú spojené s elegantnými hliníkovými, či kovovými úchytkami.

Vzhľad masívneho dreva môžete dosiahnuť pomocou drevenej dyhy, alebo na drevo trieskových dosiek (cenovo dostupná alternatíva k masívnemu drevu a dyhe, ktorá vám poskytne vzhľad skutočného dreva bez vysokej ceny).

Luxusné doplnky vstavaných skríň
Šatníkové doplnky tiež prešli významnou inováciou. Teraz si môžete vybrať zo všetkých druhov šikovných doplnkov, ktoré sú navrhnuté tak, aby maximalizovali váš priestor v korpuse a uľahčili organizáciu oblečenia a obuvi.

Napríklad:
Regály na nohavice
Vysúvacie panely na bielizeň
Namontované alebo výsuvné stojany na topánky
Stojany na opasky a kravaty
Výsuvné tácky na šperky

Čo je potrebné zvážiť
Pri plánovaní šatníka na mieru pre vašu spálňu by ste mali brať do úvahy:
Koľko ľudí ho bude používať? Ak je ich viac ako jeden, mali by ste zóny šatníka zladiť tak, že sa budú minimálne prekrývať.

Potrebujete obaja rovnaké množstvo úložného priestoru? Lepšie by mohlo byť prideliť priestor podľa toho, koľko každý z vás reálne potrebuje.

Pri výpočte výšky závesnej tyče na kabáty zohľadnite celú výšku a dĺžku odevov, ktoré vlastníte. Dlhé kabáty a večerné šaty budú potrebovať napríklad oveľa viac vertikálneho priestoru ako košele a nohavice. Túto ergonomickú výzvu sme vyriešili za vás. Navštívte náš konfigurátor vstavaných skríň.

Popremýšľajte, čo presne musíte uložiť a podľa toho prideľte miesto. Ak máte viac poskladaných odevov ako zavesených, venujte viac priestoru na police a zásuvky. Ak máte viac šiat a košieľ, maximalizujte priestor pre závesné lišty. Pre tých, ktorí majú rozsiahlu zbierku obuvi, vyčleňte poriadnu časť šatníka pre stojany na topánky.

Ak sa váš rozpočet môže natiahnuť, účelové doplnky, ako sú regály a koľajnice, sú inteligentnou investíciou a umožnia vám získať zo svojho šatníka oveľa viac.

Čo môžete očakávať za svoje peniaze
Priemerné náklady na vstavanú skriňu na mieru sa veľmi líšia v závislosti od veľkosti, povrchových úprav a príslušenstva, ktoré si vyberiete.

Prevedenie so základným usporiadaním na mieru by mohli začať okolo 1 000 EUR. Ak si zostavíte veľký, plne prispôsobený vstavaný prechodový šatník, ktorý sa skladá z hardvéru v architektonickej kvalite, úložného príslušenstva, ako sú regály na topánky, nohavice a kravaty, výsuvné zábrany na bielizeň a zásuvky na jemné zatváranie, môže to stáť až 15 000 EUR. To však veľmi závisí od vašich potrieb, dostupného priestoru a vašich požiadaviek na dizajn.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.